Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb mesta Liptovský Mikuláš

2024

MÁJ

Stavanie mája

Máj, máj, máj zelený … u nás na Ducha postavený …


Výrobky z našej „tkáčskej dielne“


Deň matiek

Tento významný deň sme všetky naše seniorky obdarovali vlastnoručne vyrobenými farebnými srdiečkami.


APRÍL

Zábavné šatkové hry


Jubilanti

Naši seniori, s ktorými sme oslávili ich krásne životné jubileum 90, 90, 85, 80 a 75 rokov. Prajeme im ešte veľa zdravia a radostných dní medzi nami …


MAREC

Veľkonočná hrudka

Na Liptove veľkonočné tradície poznáme. Keďže sme ale otvorení aj iným zvykom v regiónoch Slovenska, tentokrát sme vyskúšali pripraviť východniarsku veľkonočnú hrudku.


Poľovnícka beseda

V marci zima odovzdáva svoje žezlo jari, kedy príroda začne znova ožívať. O krásach prírody, lesných zvieratách a svojich zážitkoch nám porozprával náš senior Vladko, ktorý bol dlhoročným poľovníkom. Popri jeho zaujímavých a pútavých príbehoch sme tvorili aj jarnú exteriérovú výzdobu.


MDŽ

Tento nezabudnuteľný sviatok a úctu k všetkým ženám sme si pripomenuli aj spomienkami na veselú minulosť, kedy „muži oslavovali viac ako ženy“. No časy sa zmenili. Dnes nás chlapci prekvapili a s úsmevom na tvári nás vítali. Na slávnostne prestretom stole nás už milé darčeky s kvietkom čakali a koláčik s kávou či čajíkom sme si spoločne vychutnali.


Jarná výzdoba

Slnečné lúče pomaly roztápajú snehovú prikrývku, spod ktorej sa pomaly prebúdzajú vtáčiky. O chvíľu vyletia aj pestré motýle, vážky a na rozkvitnuté kvety sadnú prvé včielky.


FEBRUÁR

Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide …

Asi každý z nás pozná pokračovanie tejto ľudovej piesne, ktorá medzi ľuďmi koluje už od nepamäti. Je tu obdobie keď sa lúči zima a my vítame prichádzajúcu jar. Fašiangy sú obdobím radosti a veselosti, pestrých masiek, zábavy, tanca a voňavých šišiek. Veríme že sa v dobrom zdraví a veselej fašiangovej nálade stretneme takto všetci o rok.

Popolcová streda ukončila čas veselosti a hojnosti. Pochovaním basy nastáva 40-dňový pôst.


JANUÁR

Langoš párty

„Máša, Máša, langoše predáva a ja ich s chuťou jedávam…“


Návšteva SMOPaJ

23. januára sme sa vybrali na potulky do SMOPaJ, kde sme prešli dlhú trasu od jaskynného tunela, cez skameneliny, horniny, rastlinstvo, živočíšstvo. „Vyšplhali“ sme sa až na vrchol, nakukli do Rainerovej chaty a v lavíne skúsili nájsť človeka. Záverom bol úžasný pohľad na vesmírnu gravitáciu na rôznych planétach.


Jubilantka

100-ku už prekročila, 101 rokov naša jubilantka oslávila. Rada číta, všetko vie, pamäťou a múdrosťou nás predbehne.

Oslávenkyni pani Emílii Bartekovej prišiel zablahoželať s pestrou kyticou kvetov aj pán primátor Ján Blcháč. Najstaršej mikulášanke poprial hlavne pevné zdravie a životný optimizmus.


Páračky

Od Lucie po fašiangy sa ľudia schádzali, aby peria na periny šklbali. Takto sme aj my „neveste“ veno chystali.